Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Kiedy należy unikać pola magnetycznego?

15 września 2019

Pole magnetyczne najczęściej stosuje się w rehabilitacji. Jest to przestrzeń, w której są siły doskonale działające na poruszające się ładunki elektryczne. Dzięki temu pole magnetyczne doskonale wpływa na gojenie się tkanek oraz działa przeciwzapalnie. Zabiegi z polem magnetycznym są bardzo często wykorzystywane w fizykoterapii czy ogólnej rehabilitacji. W trakcie takiego zabiegu pole magnetyczne przenika przez ciała. W takich momentach tkanki miękkie wydłużają się i relaksują. Zabiegi doskonale wpływają na stan ciała ludzkiego. Ponadto pole magnetyczne działa także: przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie.

Wykorzystanie pola magnetycznego

Wykorzystując pole magnetyczne w rehabilitacji sprawia się także, że stawy ludzkie stają się bardziej ruchliwe i zdrowsze, ponieważ pole magnetyczne doskonale je regeneruje. Zabiegi z polem magnetycznym można wykonywać w gabinetach rehabilitacyjnych, pod czujnym okiem rehabilitanta, oraz w domu przy użyciu specjalnych urządzeń, typu mata magnetyczna.
Pole magnetyczne ma jednak również i swoje minusy i nie zawsze można je stosować. Na początek należy zwrócić uwagę na zależność pole magnetyczne a ciąża. Stan ciąży nie jest odpowiednim stanem, podczas którego należy stosować zabiegi polem magnetycznym. Oprócz ciąży, nieodpowiednie są również następujące stany chorobowe:
nowotwory, cukrzyca, nadczynność tarczycy, gruźlica, choroba wrzodowa oraz różnego rodzaju choroby serca.

Zabiegi rehabilitacyjne


Zabiegi rehabilitacyjne polem magnetycznym są bardzo dobre i korzystne dla zdrowia. Jednak należy przestrzegać pewnych zasad i reguł by nie mieć z ich powodów różnego rodzaju powikłań. Czasami u niektórych pacjentów po zastosowaniu pola magnetycznego może pojawić się bezsenność, mrowienie i drętwienie kończyn, różnego rodzaju zaburzenia koncentracji czy nagłe uczucie ciepła. W takich przypadkach należy poinformować o zaistniałych sytuacjach rehabilitanta i przerwać trapię polem magnetycznym. Każdy reaguje inaczej i nie zawsze po tego rodzaju zabiegach pacjent może czuć sie dobrze.
Pole magnetyczne to bardzo dobry rodzaj kuracji zdrowotnej, jednak należy, z tego rodzaju zabiegów, korzystać rozsądnie.

ombre na paznokciach

Redakcja Bello

Witaj w naszej redakcji, gdzie życie nabiera kolorów, ciekawostek i inspiracji, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną odkrywać nowe obszary życia i pielęgnować swoje ciało, umysł i ducha.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Olej roślinny

11 października 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?