bello.com.pl

Moda , Uroda, Zdrowie i Lifestyle na wyciągnięcie ręki

Ciekawostki Poradniki Zdrowie

Najlepsza opieka medyczna dla firm

Pracodawcy coraz częściej oferują swoim pracownikom szeroki wybór benefitów. Wśród najbardziej popularnych są karty sportowe, które umożliwiają darmowy lub za niewielką opłatą wstęp do siłowni czy basenu, a także ubezpieczenia i pakiety prywatnej opieki medycznej. Dzięki temu pracownik, a często także jego rodzina, może szybko skorzystać z wizyty u specjalisty bez uprzedniego skierowania, wykonać szczegółowe badania czy nawet skorzystać z domowej wizyty lekarza internisty w przypadku choroby. Szeroka oferta firm na rynku oferuje pracodawcom specjalne pakiety, które można dopasować do potrzeb swojej firmy.

Rodzaje pakietów

W zależności od ceny pakiety różnią się, najtańsze pakiety obejmują zazwyczaj nielimitowane wizyty u internisty oraz podstawowych specjalistów takich jak na przykład okulista, ginekolog, ortopeda czy dermatolog, a także podstawowe i bardziej specjalistyczne badania jak USG czy RTG. Większy zakres dostępnych specjalistów oraz dodatkowych badań, wiążę się z większą ceną, choć największe firmy oferujące pakiety, posiadają zniżki na badania wykraczające poza wykupiony abonament, które opłaca pracownik podczas wizyty. Najlepsza opieka medyczna dla firm zapewnia szybkie wizyty u lekarzy, nawet do specjalistów, a także szeroki dostęp do badań laboratoryjnych i diagnostycznych.

Opieka medyczna dla firm – czy warto?

Dla pracownika benefit w postaci prywatnej opieki medycznej to duży bonus, ale i komfort w przypadku choroby, ale też badań okresowych, które przeprowadzane są w nowoczesnych gabinetach z zachowaniem intymności pacjenta. Często to także zachęta do prowadzenia zdrowszego trybu życia i regularnego przeprowadzania podstawowych badań. Coraz więcej pracodawców, także tych którzy zatrudniają małą ilość osób, oferuje dodatki, które również interesują potencjalnych pracowników. Pakiety ubezpieczeń czy prywatnej opieki oraz cykle szkoleń to dbanie o swojego pracownika, co pozytywnie świadczy o wizerunku firmy. Wiele firm stale rozszerza swoją ofertę, co jest dla pracowników dodatkową motywacją do pracy i utrzymywania wysokich wyników.