Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Kremy do suchej skóry

29 grudnia 2022 Kremy do suchej skóry

Sucha skóra jest niezwykle problematyczna i cechuje się nadmiernym drobnopłatowym złuszczaniem oraz szorstkością powierzchni. Ma również tendencję do pękania naskórka, co znacząco utrudnia normalne funkcjonowanie. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety mają kremy do suchej skóry, a także podpowiemy, jak je stosować. 

Problem suchej skóry

Jeśli cierpisz na suchą skórę to z pewnością zaobserwowałeś u siebie takie dolegliwości, jak uczucie ściągnięcia, pieczenie oraz świąd. Czasami te objawy są bardzo nasilone i jedynie kremy nawilżające do bardzo suchej cery https://gemini.pl/grupa-produktow/kremy-ochronne mogą pomóc. Każdy bez większych problemów może znaleźć krem dopasowany do swoich preferencji, ponieważ wybór jest bardzo duży. Sucha skóra jest bardziej podatna na czynniki biologiczne, chemiczne oraz środowisko, czyli wahania temperatury, wiatr oraz promieniowanie UV. Warto mieć na uwadze, że pierwsze objawy starzenia się skóry szybciej pojawiają się na cerze suchej. Właśnie dlatego trzeba poświęcić trochę czasu, żeby ją właściwie nawilżyć. Od wielu przyczyn może być zależne posiadanie suchej skóry. Z reguły są to jednak uwarunkowania genetyczne lub zaburzenia gospodarki hormonalnej. Za suchą skórę może być też odpowiedzialne zła dieta lub niektóre leki, między innymi steroidy oraz retinoidy. Przywrócenie prawidłowych czynności bariery naskórkowej powinno być głównym celem pielęgnacji suchej skóry. Trzeba jeszcze pamiętać o redukcji objawów suchości, czyli regularnym natłuszczaniu oraz nawilżaniu skóry. Wśród substancji przydatnych w pielęgnacji suchej cery można wymienić następujące: kwas hialuronowy, wosk pszczeli, lanolina, mocznik, ceramidy, gliceryna, aminokwasy, kwas laktobionowy oraz oleje roślinne. Nie można zapominać, że od wewnątrz też powinno się pielęgnować cerę suchą. 

Krem do cery suchej

Powinieneś zadbać o właściwą dietę, która będzie zawierać kwasy omega 3. Chodzi tu przede wszystkim o spożywanie tłustych ryb morskich, owoców morza, a także orzechów włoskich. Świetne działanie mają również pestki dyni, awokado oraz olej lniany. Odpowiednią ilość wody także należy dostarczać organizmowi. Niedobory w diecie możesz także uzupełnić codzienną suplementacją. Wybór suplementów jest bardzo duży, więc z łatwością znajdziesz coś dopasowanego do swoich preferencji. Możesz także skorzystać z pomocy specjalisty, który dobierze właściwy suplement oraz dawkę. Krem o silnym działaniu nawilżającym oraz regenerującym trzeba zastosować, jeśli skóra jest bardzo przesuszona oraz zaczerwieniona. Warto podkreślić, że skóra wrażliwa to przeważnie skóra sucha. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że aktywność gruczołów łojowych maleje wraz z wiekiem. Jednocześnie spada poziom nawilżenia w skórze, więc skórą suchą jest zazwyczaj skóra dojrzała. Prawdopodobnie jedyną zaletą takiej cery jest mniejsza skłonność do powstawania zmian trądzikowych. Za to dużo łatwiej o alergie oraz podrażnienia, ponieważ skóra pozbawiona jest swojej naturalnej warstwy ochronnej.

Redakcja Bello

Witaj w naszej redakcji, gdzie życie nabiera kolorów, ciekawostek i inspiracji, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną odkrywać nowe obszary życia i pielęgnować swoje ciało, umysł i ducha.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Odkryj krem CC i zdobądź nieskazitelną cerę bez zaczerwienień
ombre na paznokciach
sposoby na ujędrnienie skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

sposoby na ujędrnienie skóry