Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Makijaż ślubny i na wieczór panieński – samodzielnie czy z pomocą wizażystki?

21 lipca 2022 Makijaż ślubny

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, choć zwykle poprzedza go impreza, jaką jest wieczór panieński. Przyszła panna młoda zastanawia się nie tylko nad tym, w jakiej kreacji wystąpić, ale również jak się pomalować, aby wyglądać efektownie. Czy lepiej wykonać makijaż na te uroczystości we własnym zakresie, czy może warto skorzystać z pomocy profesjonalnej makijażystki?

Jak zrobić dobry makijaż na wieczór panieński?

Przyszłe panny młode zwykle decydują się wykonać makijaż na wieczór panieński we własnym zakresie. Wynika to z jednej strony z oszczędności, z drugiej strony często z braku możliwości skorzystania z pomocy profesjonalistki. Jeśli impreza odbywa się w dużym mieście, nie będziemy mieć problemu z jej znalezieniem, jednak o wiele trudniej będzie, jeśli planujemy panieński wyjazdowy. Zazwyczaj wieczór panieński Kraków odbywa się w klubach czy w mieszkaniu, dlatego też z powodzeniem możemy wykonać zwykły makijaż imprezowy. Wystarczy postawić na trwałe kosmetyki, a także dobrać styl makijażowy do charakteru uroczystości.

Makijaż ślubny – na własną rękę?

Nieco inaczej wygląda kwestia makijażu w kontekście malowania się na ślub. W tym szczególnym dniu pannie młodej zwykle już od rana towarzyszy stres, dlatego wykonanie makijażu we własnym zakresie może okazać się nie tylko nieefektywne, ale wręcz niemożliwe. Trudno bowiem wyobrazić sobie pannę młodą, która próbuje pomalować oczy, gdy jej ręka cała się trzęsie. Ponadto, jeśli wesele odbywa się we wczesnych godzinach popołudniowych, natłok obowiązków może sprawić, że panna młoda nie wyrobi się ze wszystkim, w tym również z makijażem. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalistki i wykonać makijaż ślubny w Krakowie w salonie kosmetycznym bądź z dojazdem do domu, w miarę dostępności ofert oraz możliwości własnych.

Jak znaleźć dobrą wizażystkę?

Poszukiwania makijażystki ślubnej warto rozpocząć nawet na pół roku przed planowaną datą uroczystości. Należy przy tym pamiętać, że w szczycie sezonu weselnego, czyli latem, trudno będzie nam znaleźć makijażystkę na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli bierzemy ślub w weekend. Pamiętajmy, że niektóre wizażystki świadczą usługi wyłącznie w salonie kosmetycznym, który prowadzą bądź w którym pracują. Jeśli zależy nam na tym, aby specjalistka przyjechała do nas do domu, zacznijmy poszukiwania jak najwcześniej. Trudno bowiem dopiąć grafik na ostatni moment, zwłaszcza jeśli klientki mieszkają w różnych częściach miasta. Niestety, skorzystanie z pomocy konkretnej osoby może być niemożliwe, ze względu na znaczne odległości do pokonania. 

Redakcja Bello

Witaj w naszej redakcji, gdzie życie nabiera kolorów, ciekawostek i inspiracji, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną odkrywać nowe obszary życia i pielęgnować swoje ciało, umysł i ducha.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym się zajmuje podolog
Co można jeść z konfiturą
stół chłodniczy

Jesteś zainteresowany reklamą?

stół chłodniczy