bello.com.pl

Moda , Uroda, Zdrowie i Lifestyle na wyciągnięcie ręki

olejek rycynowy na włosy
Lifestyle

Zastosowanie olejku rycynowego na włosy

Z całą pewnością można stwierdzić, że olejek rycynowy ma bardzo korzystne właściwości. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat stosowania go na włosy.

Właściwości olejku rycynowego

Olejek rycynowy ma bardzo pozytywny wpływ na włosy. Jest to możliwe dzięki zawartości cennych składników odżywczych. Wśród nich można przede wszystkim wymienić nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 w doskonałych proporcjach. Oprócz tego w olejku rycynowym można znaleźć stosunkowo spore ilości witaminy E, która jest naturalnym antyoksydantem, a także kwasu rycynolowego.

Jak stosować olejek rycynowy?

Olejek rycynowy charakteryzuje się dość gęstą konsystencją, dlatego powinno się go stosować po odpowiednim rozcieńczeniu. Można go na przykład połączyć w proporcjach pół na pół z innym olejkiem, który będzie adekwatnie dopasowany do posiadanego typu włosów. Wśród polecanych olejków do stosowania z olejkiem rycynowym można wymienić na przykład olejek ze słodkich migdałów, a także oliwę z oliwek. Dzięki połączeniu substancji cała mikstura będzie łatwiejsza do nałożenia na włosy.

Rodzaj włosów a zastosowanie olejku

Olejku rycynowego nie powinno się stosować w przypadku posiadania włosów wysokoporowatych, ponieważ może mieć to dość negatywny wpływ na ich ogólny stan. Przede wszystkim stosowanie olejku rycynowego poleca się przy włosach niskoporowatych oraz średnioporowatych. Mając włosy niskoporowate warto łączyć olejek rycynowy z olejem kokosowym. Natomiast w przypadku włosów średnioporowatych lepszym połączeniem będzie olej migdałowy lub słonecznikowy.

Kiedy stosować olejek rycynowy?

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej stosować kuracje z olejku rycynowego. Olejek rycynowy na włosy sprawdza się zarówno w przypadku stosowania metody na mokro, jak i na sucho. Włosy można w efektywny sposób olejować dzięki połączeniu olejku rycynowego z innym olejem, ponieważ sam w sobie jest bardzo gęsty. Kompozycję olejków można nakładać na włosy na krótką kurację, która będzie trwała od dwudziestu do czterdziestu minut. Jednak z powodzeniem można ją również nałożyć na całą noc.

Olejek rycynowy na łupież

Olejek rycynowy może być skutecznym rozwiązaniem na problem powracającego łupieżu, dlatego warto go w tym przypadku zastosować. Olejek rycynowy może niwelować patogeny odpowiedzialne za powstawanie łupieżu, a także regulować wydzielanie sebum w skórze głowy. Oprócz tego korzystne składniki olejku rycynowego mogą także zmniejszać stany zapalne na skórze głowy, co będzie również wspomagało leczenie łupieżu.

Olejek rycynowy na porost włosów

Olejek rycynowy może być także stosowany w celu osiągnięcia szybszego porostu włosów. Olejowanie skóry głowy w pozytywny sposób wpływa na proces mikrokrążenia. Dlatego wszystkie cenne substancje zawarte w olejku mogą efektywniej wnikać w skórę głowy. Właściwe odżywienie skóry głowy w pozytywny sposób wpływa na szybszy wzrost włosów, a także ich ogólne wzmocnienie. Jeśli olejek rycynowy stosowany jest na porost włosów to warto go połączyć z olejem z czarnuszki.