bello.com.pl

Moda , Uroda, Zdrowie i Lifestyle na wyciągnięcie ręki

Kobieta Lifestyle Poradniki

Cellulitis: jak z nim walczyć?

Pomarańczowa skóra, czyli cellulitis, to przypadłość dość częsta w świecie kobiet. ponieważ zmiany takie tworzą się w miejscach dość ważnych dla pań (np. w rejonie ud i pośladków), walka z cellulitem dla wielu kobiet staje się niezwykle istotną kwestią.

Co można zrobić, by pokonać cellulitis?

Cellulitis, czyli nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, to problem, z którym można skutecznie walczyć. W jaki sposób? Często wystarczy zmienić styl życia: zmodyfikować swą dietę oraz częściej korzystać z aktywności fizycznej. Warto pamiętać też o tym, jak wielki wpływ na nasz wygląd na stres oraz zmęczenie. Co można zrobić? By pokonać cellulitis, warto usunąć ze swego menu te produkty, które są źródłem tłuszczu. By osiągnąć jeszcze lepsze efekty, warto tez ograniczyć ilość soli w diecie oraz zrezygnować z sięgania po słodycze. Codzienna gimnastyka oraz korzystanie z antycellulitowych masaży to kolejny krok, który warto wyglądać dla własnego dobra.

Prysznic i kosmetyki

By pokonać cellulit, można też korzystać z wieczornych pryszniców, w trakcie których skóra będzie na zmianę polewana raz ciepłą, raz zimną wodą. Ten prosty zabieg sprawi, iż skóra stanie się jędrniejsza, a pomarańczowa skórka przestanie być aż tak wielkim problemem. Co jeszcze można zrobić? Sięgać po kosmetyki antycellulitowe, dzięki którym można szybciej pozbyć się uciążliwej tkanki tłuszczowej. Można też szukać wsparcia u specjalistów. W wielu salonach kosmetycznych dostępne są zabiegi, których głównym celem jest walka z cellulitem.