bello.com.pl

Moda , Uroda, Zdrowie i Lifestyle na wyciągnięcie ręki

Kobieta Lifestyle Poradniki

Szampon w kostce – dobry pomysł?

Szampony w kostkach, które jeszcze do niedawna w ogóle nie istniały na polskim rynku, dzisiaj robią furorę. Dlaczego tak jest? O co chodzi z tą kostką i jak się tego w ogóle używa?

Produkt ekologiczny

Szampony w kostkach są produktami z serii ekologicznych. Wynika to głównie z ich opakowania. Sprzedawane są bowiem albo w kartonikach, albo zawinięte w papier, albo zupełnie bez opakowania. Używanie takie szamponu stanowi zatem w skali roku dobry uczynek dla naszej planety, eliminujemy bowiem znacząco zużycie plastiku.

Sposób użycia

Problematyczna może okazać się kwestia użycia takiego szamponu, jednak tylko pozornie. Często słyszy się pytania dotyczące korzystania z szamponu w kostce. Nie jest to jednak faktyczny problem, gdyż używa się go tak jak każdego innego mydła. Wystarczy zmoczyć włosy zmoczyć kostkę i nałożyć na głowę powstała pianę. Można również pocierać kostką o włosy, aby piana wytworzyła się samoistnie. Kolejno dobrze spłukać i gotowe. Włosy wyglądają, jak po umyciu tradycyjnym szamponem w płynie.

Cena i dostępność

Niby wszystko idealnie, jednak pewien problem jest. Szampon w kostce nie należy do najtańszych a jego dostępność nie jest jeszcze szczególnie powszechna. Otóż jego koszt, to obecnie minimum 20 zł. Nie jest to cena skandalicznie wysoka, jednak w stosunku do tradycyjnego szamponu, nieco wyższa. Poza tym szampony w kostkach pojawiają się powoli w drogeriach, jednak najłatwiej nadal dostać je w sklepach internetowych.