Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wysportowane nogi

8 października 2019

Nad całym ciałem trzeba nieustannie pracować, by wyglądało ono dobrze i by było w dobrej kondycji. Są jednak pewne kłopotliwe partie ciała, które trudniej jest utrzymać w dobrej formie. Zwłaszcza nogi do tych partii się zaliczają. Na wygląd i kondycję nóg, wpływ ma wiele czynników. Brak aktywności fizycznej, postępujący wiek, siedząca praca. Dlatego warto zadbać o swoje nogi, chociażby odwiedzając kilka razy w tygodniu siłownię.

Jakie ćwiczenia na nogi?

Nie każdy wie, jakie ćwiczenia na siłowni powinien wykonywać, by wyszczuplić, wysmuklić i wyrzeźbić, strategiczne partie nóg. Z pomocą może w takim wypadku przyjść trener personalny. Doskonale doradzi on, jakie ćwiczenia będą najlepszą propozycją, które z nich pozwolą osiągnąć oczekiwany efekt.

Aby wyrzeźbić swoje nogi na siłowni, konieczne będzie systematyczne korzystanie z kilku urządzeń. Najważniejszym z nim jest rowerek stacjonarny. To urządzenie, które wyglądem przypomina tradycyjny rower. Jednak ma wiele dodatkowych funkcji, z których warto korzystać. Na rowerku stacjonarnym można sobie mierzyć czas jazdy, ilość przejechanych kilometrów, spalone kalorie, tętno itp. Innym odpowiednim urządzeniem, jest stepper. Na tym urządzeniu kształtuje się w głównej mierze mięśnie łydek. Następną propozycją jest orbitek. Na nim ćwiczy się mięśnie w całym ciele, poprawia się kondycję i spala tłuszcz, ale nogi pracują tu szczególnie intensywnie.

Trening nóg w siłowni

Jednak tak naprawdę, nie są potrzebne żadne urządzenia elektryczne, by wyszczuplić i umięśnić swoje nogi. Wystarczy systematycznie wykonywać kilka tradycyjnych ćwiczeń na różne partie nóg, w pozycji stojącej i leżącej. Podstawowym ćwiczeniem na uda są nożyce oraz przysiady. Wchodzenie i schodzenie ze stopnia, również pomaga pozbyć się tłuszczu z nóg. Nie można też zapominać o skakance i wymachach nóg w pozycji klęczącej. Jest wiele takich ćwiczeń, które mogą wykonywać mężczyźni i kobiety w każdym wieku, najlepiej jednak jeśli robią to pod okiem trenera personalnego na siłowni.

ombre na paznokciach

Redakcja Bello

Witaj w naszej redakcji, gdzie życie nabiera kolorów, ciekawostek i inspiracji, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną odkrywać nowe obszary życia i pielęgnować swoje ciało, umysł i ducha.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym się zajmuje podolog
Co można jeść z konfiturą
stół chłodniczy

Jesteś zainteresowany reklamą?

stół chłodniczy