Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak zrobić ombre na paznokciach?

21 czerwca 2023 ombre na paznokciach

Paznokcie ombre to hit w stylizacji hybrydowej. Popularność tego sposobu zdobienia wciąż wzrasta, a fantazja stylistek paznokci zdaje się nie mieć końca. Wszystko dzięki prostej technice, która pozwala na efektowne łączenie kolorów.

Czym jest ombre na paznokciach?

Paznokcie ombre to nic innego jak łagodne przechodzenie kolorów. Łącząc ze sobą różne dwa lub trzy lakiery hybrydowe, tworzymy delikatny gradient, który przepięknie wygląda na paznokciach. Najbardziej popularne jest ombre w dwóch kolorach, przenikających się w poprzek płytki od połowy aż do jej brzegu. Takie ombre umownie nazywamy poziomym, w odróżnieniu od pionowego, gdzie lewa krawędź paznokcia ma inny kolor niż prawa, z gradientem wzdłuż całej płytki. Oczywiście istnieje także pełne spektrum skosów, owali i plam, których wspólną cechą jest idealnie płynne przechodzenie jednego koloru w drugi.

Jak dobierać kolory?

Najważniejszą rzeczą w stylizacji ombre jest właściwy dobór kolorów. Lakiery, których używamy do gradientu, powinny mocno ze sobą kontrastować, ale jednocześnie wspólnie tworzyć ładny trzeci kolor. Przykładowo kolor błękitny i brązowy, choć ładnie wyglądają obok siebie, nie stworzą dobrego ombre, ponieważ wymieszają się w niezbyt atrakcyjny odcień. Lepszym wyborem będzie błękit i zieleń tworzące wspólnie morski. Zielony i żółty wymieszają się w seledynowy, a czerń i czerwień dadzą bordo. Natomiast biel z czernią tworzyć będą nieatrakcyjny szary.

Hybrydowe ombre – technika

Chociaż ombre wydaje się skomplikowane, tak naprawdę jest to stylizacja łatwa do wykonania przy odrobinie wprawy. Zwykły gradient z dwóch kolorów (w poprzek paznokcia) wykonujemy przy użyciu gąbeczki do ombre. Najpierw malujemy paznokcie bazą i lakierem w wybranym kolorze. Po utwardzeniu przygotowujemy drugi kolor i niewielką ilość produktu nakładamy na gąbeczkę. Stemplujemy paznokieć gąbką z lakierem od brzegu mniej więcej do połowy, starając się, żeby przejście było stopniowe i delikatne. Następnie utwardzamy w lampie UV i powtarzamy stemplowanie gąbeczką, ale tym razem nieco kończąc nieco niżej – zależy nam teraz na dołożeniu koloru bliżej krawędzi. Po kolejnym utwardzeniu raz jeszcze powtarzamy stemplowanie, nie dokładając już lakieru – wystarczy to, co zostało na gąbeczce. Utwardzamy, zabezpieczamy topem i gotowe.

Ombre pionowe pędzelkiem

Inną techniką jest gradient wykonany pędzelkiem do ombre. Można użyć go do poziomego ombre, ale częściej wykorzystywany jest do pionowego (i innych, wymagających precyzji). W tym przypadku zasada malowania jest inna – nakładamy obydwa używane kolory jednocześnie, na przykład na lewą i prawą połowę paznokcia. Następnie przykładamy czysty pędzelek do ombre w pobliżu połączenia lakierów, najczęściej po stronie jaśniejszego z nich, i delikatnymi ruchami zacieramy granicę między nimi, łącząc je, dopóki przejście między kolorami nie będzie idealnie płynne. Po utwardzeniu w lampie UV powtarzamy cały proces, nakładając drugą warstwę obydwu odcieni, a następnie trzecią. Kolejne warstwy pozwalają na dopracowanie gradientu, ale to pierwsza z nich jest kluczowa dla uzyskania efektu.

Jak widzisz, stylizacja ombre nie jest szczególnie skomplikowana i nie wymaga wielu specjalistycznych przyborów. Wystarczy dobre oko do kolorów i trochę wprawy, abyś mogła cieszyć się tym modnym zdobieniem wykonanym samodzielnie w domu.

Redakcja Bello

Witaj w naszej redakcji, gdzie życie nabiera kolorów, ciekawostek i inspiracji, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną odkrywać nowe obszary życia i pielęgnować swoje ciało, umysł i ducha.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Odkryj krem CC i zdobądź nieskazitelną cerę bez zaczerwienień
ombre na paznokciach
sposoby na ujędrnienie skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

sposoby na ujędrnienie skóry