Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Właściwy trening

31 sierpnia 2019

Najistotniejszym elementem porządnie ułożonego planu na trening jest dobór odpowiednich ćwiczeń oraz właściwa kolejność ich wykonania. Bardzo wiele osób pyta jak łączyć partie mięśniowe na siłowni.

Od czego zacząć?


Na początku musimy zdać sobie sprawę iż tylko trening złożony tak zwany wielostawowy przyniesie porządane przez nas efekty. Nie musi się on tylko ograniczać do korzystania z maszyn dostępnych na siłowni.
Opieranie swoich ćwiczeń na uginaniu nóg czy wyciskaniu na maszynie jest nienajlepszym rozwiązaniem. Dużo lepiej sprawdzą się tutaj ćwiczenia w których będziemy wykonywać wykroki, przysiady wraz ze sztangą czy martwe ciągi. Jest to zestaw ćwiczeń w podczas których pracuje kilka partii mięśniowych na raz. Całkowita rezygnacja z maszyn znajdujących się na siłowni nie jest jednak wskazana, starajmy się jednak by większość ćwiczeń odbywała się z użyciem wolnych ciężarów.

Progres przede wszystkim


Kolejnym bardzo istotnym elementem dobrego treningu jest progresja. Jest to stopniowe zwiększanie ilości powtórzeń oraz wagi ciężarów tak by nasz organizm przyzwyczajać do coraz większego wysiłku. Nasze ciało jest tak skonstruowane iż wszystkie zewnętrzne bodźce powodują zmianę naszego metabolizmu czy szybkość regeneracji tkanki mięśniowej. Stosowanie zbyt małych ciężarów i obciążeń oraz wykonywanie przez dłuższy czas takiej samej ilości powtórzeń nie ma w tym wypadku większego sensu, gdyż nie przyniesie to wymiernych skutków dla naszego organizmu. Dobrym przykładem jest tutaj kalistenika, której ćwiczenia opierają się wyłącznie o ciężar naszej własnej masy ciała. Bez zmian w wadze, trening ten będzie w pewnym momencie nieprogresywny.


Istotną kwestią po treningu jest właściwa regeneracja naszego organizmu. Za pomocą licznych i ogólnodostępnych suplementów jesteśmy w stanie w szybkim czasie przywrócić nasz organizm do właściwego balansu. Tylko wtedy gdy poświęcimy czas na regenerację dostrzeżemy pozytywne efekty.
Chcąc osiągnąć wymarzoną sylwetkę istotne jest by być konsekwentnym i zdyscyplinowanym. Jest to klucz do osiągnięcia stawianych sobie celów.

ombre na paznokciach

Redakcja Bello

Witaj w naszej redakcji, gdzie życie nabiera kolorów, ciekawostek i inspiracji, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną odkrywać nowe obszary życia i pielęgnować swoje ciało, umysł i ducha.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Olej roślinny

11 października 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?