bello.com.pl

Moda , Uroda, Zdrowie i Lifestyle na wyciągnięcie ręki

Lek z biotyną dla zdrowia włosów
Poradniki

Lek z biotyną dla zdrowia włosów, skóry i paznokci

Chcąc zachować zdrowie skóry, włosów i paznokci, wiele pań sięga po suplementy zwiększające podaż witamin z grupy B. Jednym z nich jest lek z biotyną. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć.

  1. Niedobór biotyny a wypadanie włosów
  2. Jak działa lek z biotyną?

Niedobór biotyny jest przyczyną nadmiernego wypadania włosów, zaburzenia wzrostu paznokci i pogorszenia wyglądu skóry. Suplementy diety i leki z tą witaminą, o ile są stosowane regularnie przez okres kilku miesięcy, mogą przyczynić się do rozwiązania problemu, a tym samym znacznej poprawy wyglądu i zdrowia.

Niedobór biotyny a wypadanie włosów

Biotyna nazywana jest potocznie witaminą piękności, ponieważ wpływa na wiele procesów związanych ze zdrowiem włosów, skóry i paznokci, a niedobory biotyny odbijają się przede wszystkim właśnie na skórze i jej przydatkach. Biotyna bierze bezpośredni udział w kumulowaniu cząsteczek biodostępnej siarki, co pozytywnie rzutuje na procesy powstawania keratyny i ma ogromny wpływ na strukturę łodygi włosa. Regularna suplementacja biotyną pomaga więc poprawić kondycję włosów, a także stan skóry, m.in. na głowie, regulując jej metabolizm. Kiedy występuje niedobór biotyny, zarówno skóra, jak i macierz włosa, nie jest odpowiednio odżywiona, przez co pojawiają się problemy z wypadaniem włosów i szarzeniem skóry.

Jak działa lek z biotyną?

Zmniejszenie stężenia biotyny można łatwo uzupełnić, stosując regularnie lek z biotyną w postaci łatwych do połknięcia tabletek. Jedna tabletka biotyny (5 lub 10 mg) przyjmowana raz dziennie, pozwala skutecznie przeciwdziałać wypadaniu włosów oraz wpływa na odbudowę komórek naskórka. Suplementacja biotyną hamuje zaburzenia wzrostu włosów, a przez to, że wspomaga proces powstawania kreatyny, wpływa na szybszy wzrost włosów i pojawianie się nowych, a także ogranicza łamliwość paznokci. Biotyna wzmacnia paznokcie, oddziałuje na ich odbudowę i szybszy wzrost. Płytka mniej się kruszy, nie rozdwaja się i nie łamie.

Biotyna ma wpływ także na stan skóry. Partie skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa i ust są szczególnie wrażliwe na powstawanie zmarszczek i wysuszanie. Biotyna zapobiega tym procesom, dlatego skóra wygląda na zdrowszą, bardziej nawilżoną, nie łuszczy się i nie wysycha. Poprawia się wygląd skóry, która ponownie zyskuje blask i naturalny koloryt – nie wygląda już na ziemistą, poszarzałą i zniszczoną. Lek należy stosować regularnie przez kilka miesięcy – tylko wtedy będzie można szybko zaobserwować oczekiwane efekty i móc ograniczyć suplementację lub zrezygnować z niej całkowicie.