Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jakie są sposoby na ujędrnienie skóry?

12 stycznia 2023 sposoby na ujędrnienie skóry

Choć każdy chciałby mieć gładką i jędrną skórę, z biegiem lat coraz trudniej o jej piękny wygląd. Szukamy wtedy skutecznych sposobów na ujędrnienie ciała. Co wpływa na utratę jędrności i jak ujędrnić skórę?

Utrzymanie jędrnej skóry nie jest proste. Bardzo często to nasze złe nawyki sprawiają, że skóra traci jędrność. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nic z tym zrobić. Istnieją proste sposoby na ujędrnianie skóry, które mogą przynieść zadowalający efekty. Jak ujędrnić ciało?

Dlaczego skóra traci jędrność?

Na jędrność skóry wpływa wiele czynników. Niestety, w dużej mierze to nasze złe nawyki sprawiają, że stan skóry się pogarsza. Choć utrata jędrności jest związana z naturalnym procesem starzenia się skóry i nie możemy tego uniknąć, stosując zabiegi ujędrniające ciało i odpowiednie kosmetyki, możemy spowolnić ten proces. Osiągnięcie zadowalających rezultatów bez zmiany swoich codziennych nawyków może być jednak trudne. 

Jakie działania negatywne wpływają na jędrność skóry? Należą do nich:

  • siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej,
  • źle zbilansowana dieta, uboga w witaminy, kwasy tłuszczowe i antyoksydanty,
  • zbyt mała ilość płynów przyjmowanych w ciągu dnia,
  • nałogi (palenie papierosów, częste spożywanie alkoholu),
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej,
  • nadmierna ekspozycja skóry na słońce oraz opalanie się w solarium,
  • brak odpowiedniej pielęgnacji skóry, używanie niewłaściwych kosmetyków,
  • zbyt częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. 

Na większość czynników powodujących utratę jędrności skóry mamy wpływ, dlatego warto zmienić swoje codzienne nawyki, aby cieszyć się piękną skórą jak najdłużej.

Jak zadbać o ujędrnienie skóry?

Stosowanie kosmetyków ujędrniających jest bardzo ważne, jeśli chcemy zadbać o poprawę stanu skóry. Nie warto czekać z tym krokiem, aż skóra utraci jędrność, ponieważ im wcześniej zaczniemy je stosować, tym lepsze rezultaty osiągniemy. Używanie dobrej jakości kosmetyków jest istotne szczególnie wtedy, gdy stosujemy dietę odchudzającą. Skóra może wtedy wiotczeć, a im starsi jesteśmy, tym trudniej przywrócić jej jędrność. Warto więc zadbać o aktywność fizyczną i stosowanie kosmetyków ujędrniających jeszcze przed zastosowaniem diety. 

Balsamy ujędrniające pozytywnie wpływają na mikrokrążenie skóry i pobudzają ją do regeneracji. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki, które mają w składzie substancje chroniące włókna kolagenowe i mające działanie antyoksydacyjne. Kosmetyki, które znajdziesz na stronie gracefullcosmetics.com, zawierają składnik aktywny Fuleren C60, czyli wyjątkową alotropową odmianę węgla o właściwościach odmładzających i regenerujących skórę. Składnik ten ma świetne właściwości antyoksydacyjne, działa więc przeciwstarzeniowo. Stymuluje też produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu odzyskuje ona jędrność i gęstość.

Jakie codzienne nawyki wpływają na jędrność skóry?

Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków warto też wprowadzić codzienne nawyki, które pozytywnie wpłyną na stan skóry. Przede wszystkim należy zadbać o swoją dietę. Powinna być ona dobrze zbilansowana i składać się z dużej ilości owoców i warzyw. Nie można też zapominać o właściwym nawodnieniu – warto wypijać około 2 l wody dziennie. Duże znaczenie ma też aktywność fizyczna. Nie muszą to być intensywne treningi, na początek wystarczą regularne spacery. Podczas codziennej kąpieli warto pamiętać o prysznicu naprzemiennym, który polega na tym, aby na zmianę kierować na skórę zimne i ciepłe strumienie wody. Pozwala to stymulować krążenie krwi i limfy, co wpływa na jędrność skóry i redukcję cellulitu. Dobrym sposobem jest też szczotkowanie skóry na sucho. Wprowadzenie tych nawyków i stosowanie dobrze dobranych kosmetyków pozytywnie wpłynie na ujędrnienie skóry i pozwoli dłużej cieszyć się pięknym ciałem.

Redakcja Bello

Witaj w naszej redakcji, gdzie życie nabiera kolorów, ciekawostek i inspiracji, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną odkrywać nowe obszary życia i pielęgnować swoje ciało, umysł i ducha.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Odkryj krem CC i zdobądź nieskazitelną cerę bez zaczerwienień
ombre na paznokciach
sposoby na ujędrnienie skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

sposoby na ujędrnienie skóry