bello.com.pl

Moda , Uroda, Zdrowie i Lifestyle na wyciągnięcie ręki

podróż autostopem
Poradniki

Jak przygotować się do podróży autostopem po Europie Wschodniej? Top 5 rad, z których musicie skorzystać!

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych wakacji na rzecz podróży, która wiąże się z przygodami. Bądźmy szczerzy, nie każdy preferuje siedzenie na plaży z drinkiem. Są osoby, które zwyczajnie chcą poznawać bardziej tajemnicze miejsca i zamiast wygodnych samolotów, wybierają podróże autostopem. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam, jak przygotować się do podróży autostopem po Europie Wschodniej? Top 5 rad, z których musicie skorzystać!

Rada 1: mocna walizka podróżna to podstawa

Zaczniemy od tego, że bardzo duże znaczenia ma samo pakowanie się, ale też warto wiedzieć, w co się spakować. Są zwolennicy plecaków czy toreb, ale są też zwolennicy walizek podróżnych. Trzeba przyznać, że podczas podróży autostopem wbrew pozorom lepiej sprawdzi się mała, acz mocna walizka podróżna niż plecak. A to wszystko dzięki kółkom. Jest wiele rodzajów walizek, ale my przedstawimy Wam naszym zdaniem taką, która wyróżnia się jakością, ale także niską ceną. Zatem jaka jest idealna walizka? Może być wykonana z tworzywa ABS, które jest wodoodporne i odporne na zarysowania. Do tego łatwo utrzymać je w czystości, a co jak co, ale w Europie Wschodniej pogoda zaskakuje.  Do tego przyda się szyfrowy zamek oraz wygodna i ergonomiczna dwupoziomowa, teleskopowa rączka. Zwróćcie jeszcze uwagę na same koła, które powinny być łożyskowane, wykonane z mieszanki materiałów (ważne, aby były z domieszką kauczuku) oraz obracane 360 stopni. Dzięki temu pokonacie nawet trudne tereny.

Rada 2: nie bójcie się psów

W Europie Wschodniej, szczególnie na terenach mniej zaludnionych zakątków Rosji, dużo psów żyje wolno bądź też jest opiekunami stada. Poznacie je po charakterystycznym wyglądzie. Są to zazwyczaj owczarki środkowoazjatyckie z kopiowanymi uszami i ogonami. Kopiowanie w tych rejonach świata nie jest modą, lecz wynika z tego, że ogon i uszy są najbardziej ukrwione i podczas walki z wilkami psy mogą nie odnieść dzięki temu poważnych obrażeń.  Jednak do ludzi zwierzaki nie są agresywne, choć nie próbujcie ich głaskać.

Rada 3: nocleg rzecz ważna

Wybierając się autostopem, co zrozumiałe, chcecie ponosić możliwie najmniejsze koszty wycieczki. Zatem raczej hotel nie wchodzi w grę.  Oczywiście możecie znaleźć wiele tanich noclegów, ale bardzo często możecie też zostać zaproszeni do mieszkańców. Alternatywą dla takiego noclegu jest nocleg w namiocie. Przy czym możecie mieć problem ze znalezieniem pola namiotowego. Ale te tereny zazwyczaj są tak niezurbanizowane, że coś znajdziecie, byle tylko nie w lesie. A skoro jesteśmy już na etapie noclegu, to powinniście pomyśleć też o jedzeniu. Z domu możecie zabrać suchy prowiant, a także wodę. Jednocześnie nie pakujcie zbyt dużo rzeczy.

Rada 4: szczepienia

Choć coraz więcej osób jest przeciwnikami szczepień, to jednak wybierając się do Europy Wschodniej musicie posiadać szczepienia, ale nie dlatego, że są obowiązkowe, lecz dlatego, że warto to zrobić dla własnego dobra. Nie mamy na myśli tylko szczepienia przeciwko koronawirusowi, ale też inne. Najlepiej zaplanujcie wyjazd z dużą dokładnością, czyli ustalcie przez jakie kraje będziecie przejeżdżać, aby móc wcześniej się zaszczepić. Jadąc do Europy Zachodniej warto zastanowić się choćby przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, czy wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Do tego szczepienie przeciwko tężcowi i błonicy wielu lekarzy również rekomenduje, podobnie jak szczepienie przeciwko durowi brzusznemu (to ostatnie zalecane jest szczególnie w przypadku osób, które mogą żywić się w niezbyt dobrych warunkach, choćby kupować jedzenie na targowiskach).

Rada 5: ubezpieczenie

Nie zapomnijcie jeszcze o zakupie ubezpieczenia, wszak lepiej być przygotowanym na różne ewentualności. Koszt ubezpieczenia nie jest wysoki, a jednak daje większe poczucie bezpieczeństwa. Nie zapomnijcie spakować podręcznej apteczki, w które powinny się znaleźć leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe czy probiotyki. Do tego jeszcze plastry i woda utleniona. Numer do ambasady zapisany na kartce i jeszcze w telefonie także jest ważny.

Ładowarka oraz power bank są absolutnym must have. Pozostaje już tylko spakować się szybko i wyruszyć zdobywać przygody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.