bello.com.pl

Moda , Uroda, Zdrowie i Lifestyle na wyciągnięcie ręki

Dieta Zdrowie

Soki z mandarynek

Żeby czuć się dobrze i być zdrowym, warto dbać o własną higienę, a także przystosować dietę do swoich potrzeb. Powinniśmy w swoim harmonogramie mieć odpowiednią ilość wysiłku fizycznego. Dlatego właśnie wypada dużo biegać, pływać, jeździć na rowerze, czy też uprawiać sporty zespołowe. Pozwala to na zachowanie sporej ilości ruchu, a także na dostarczenie sobie rozrywki. Jeśli chodzi o dietę, to powinniśmy zwrócić uwagę, czy poszczególne produkty zawierają wystarczającą ilość witamin, węglowodanów, białka, cukrów i tłuszczy.

Jak zaplanować dietę?

Nie chodzi o to, żeby rozsądnie dopasowywać produkty do swojej diety, ale przede wszystkim, żeby właściwie dopasować składniki odżywcze w nich zawarte. To pozwoli nam na uniknięcie takich chorób jak cukrzyca, miażdżyca, a także pozwoli na właściwie uregulowanie ciśnienia krwi oraz zachowanie dobrego poziomu cholesterolu. Jednym z przysmaków chętnie spożywanych przez ludzi w różnym wieku jest sok z mandarynek. To idealne forma na dostarczenie witamin do organizmu, a także delektowanie się wspaniałym smakiem.

Sok z mandarynek – mnóstwo dobroci

Mandarynki zawierają przede wszystkim witaminy A i C, czyli przeciwutleniacze wspierające układ odpornościowy. Ponadto opóźniają proces starzenia, a także dbają o dobrą cerę oraz jakość oczu. Ponadto mandarynki są skuteczne w walce z otyłością, a także przeciwdziałają powstawaniu nowotworów. Witamina A ma bardzo pozytywny wpływ na wzmacnianie kości, czy zębów, a także na ochronę skóry przed promieniami UV. Na obronę przed drobnoustrojami zdecydowany wpływ ma witamina C. Mandarynki dostarczają do organizmu sporo wapnia, fosforu i potasu. Nobiletyna zawarta w tych niewielkich owocach oddziałuje na tyle pozytywnie na nasz organizm, że przeciwdziała odkładaniu się tłuszczu w wątrobie. Ta substancja jest jednak obecna przede wszystkim w skórce mandarynek. Owoce takie są również skuteczne w diecie odchudzającej. Składają się bowiem w 85% z wody, a kwasy organiczne, które się w nich zawierają bardzo mocno i zdecydowanie przyspieszają procesy trawienia.