Strona główna
Kobieta
Tutaj jesteś

Trudna ciąża – trudny poród

21 września 2019

Ciąża to bardzo wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Kobiety są wtedy bardzo szczęśliwe, pełne różnorodnych emocji i wrażeń, które z dnia na dzień ciągle się zmieniają. Jedne kobiety przechodzą ten okres bardzo dobrze, inne borykają się wtedy z wieloma problemami zdrowotnymi, dolegliwościami i nieprzyjemnościami.

Końcówka ciąży i poród

Koniec ostatniego trymestru ciąży, jest dla każdej kobiety wyjątkowo trudny. Większość kobiet jest już wtedy bardzo zmęczona, nie tylko dodatkowym ciężarem do noszenia, ale także różnymi dolegliwościami. Kobiety nie mogą się już wtedy doczekać porodu zwłaszcza, gdy pojawiają się jego różne zapowiedzi. Przede wszystkim mogą się pojawić skurcze przepowiadające, może odejść czop, pojawiają się problemy ze spaniem itp. To wszystko świadczy o zbliżającym się porodzie, do którego trzeba się przygotować.

Pierwszy poród

Jeśli jednak kobieta rodzi po raz pierwszy, wówczas tak naprawdę nikt nie przygotuje jej na to, co ją czeka. Jeśli kobieta ma szczęście poród przebiega szybko i sprawnie, jeśli jednak pojawią się jakieś problemy, wówczas poród może być długi i bardzo męczący. Jedną z trudniejszych sytuacji jest poród kleszczowy. Taki poród jest niestety konieczny w sytuacji, gdy dziecko nieprawidłowo się ułoży do porodu lub gdy w czasie wychodzenia z łona matki się zaklinuje.

Poród kleszczowy

Poród kleszczowy jest bardzo trudny zarówno dla matki, jak i dla dziecka a także dla lekarza położnika. Jeden nieostrożny ruch i dziecku może stać się nieodwracalna krzywda. Dlatego taki poród odbywa się w zupełnej ciszy, przy pełnym skupieniu personelu medycznego, przy pełnej współpracy matki. Jak sama nazwa wskazuje, poród tego typu odbywa się przy pomocy specjalnych kleszczy, które są wprowadzane do pochwy matki i nimi właśnie łapie się dziecko zwykle za główkę lub ramiona i wyciąga z kanału rodnego. Odbywa się to w drugiej fazie porodu.

Poród ten nie cieszy się dobrą opinią, bo zawsze istnieje ryzyko, że w jakiś sposób zagrozi się dziecku. Jednak zazwyczaj nie ma innej metody na to, by bezpiecznie pomóc dziecku przyjść na świat, zwłaszcza gdy zagrożone jest życie dziecka i matki.

Redakcja Bello

Witaj w naszej redakcji, gdzie życie nabiera kolorów, ciekawostek i inspiracji, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną odkrywać nowe obszary życia i pielęgnować swoje ciało, umysł i ducha.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Unikalna biżuteria antyczna

Unikalna biżuteria antyczna

4 października 2021

Najlepszy fryzjer Ochota Warszawa

Jesteś zainteresowany reklamą?