Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak zmniejszyć wypadanie włosów? Zobacz, co pomoże!

12 maja 2022


Wypadające włosy są dużym problemem wielu kobiet i mężczyzn. W jaki sposób można zahamować ich nadmierne wypadanie?

Gdy włosy wypadają garściami, wtedy warto zacząć działać od razu. Obecnie do wyboru są różne zioła na wypadanie włosów, kosmetyki przeznaczone dla osób z tym problemem, ale nie można zapominać też o diagnostyce przyczyny dolegliwości. 

Co może powodować wypadanie włosów?

Włosy wpadają naturalnie i szacuje się, że każdego dnia traci się ich nawet około 100. Jednak zdarza się, że czasami wypadają one w znacznie większej ilości niż dotychczas.

Łysienie może mieć zróżnicowane przyczyny, wobec tego wtedy, gdy chce się z nim skutecznie walczyć, warto przede wszystkim określić, co może powodować ten problem.

Wypadanie włosów może mieć przyczyny jak:

  • osłabienie sezonowe – często jest to problem pojawiający się jesienią i zimą
  • nieodpowiednie kosmetyki – zbyt silne, które nadmiernie podrażniają skórę głowy
  • braki witamin i minerałów – mogą również pojawiać się sezonowo
  • zaburzenia hormonalne – zwykle są to problemy z tarczycą, ale również wypadanie włosów pojawia się po ciąży, u mężczyzn problem powoduje DHT – forma testosteronu
  • choroby autoimmunologiczne – przyczyną może być łysienie plackowate, choroby związane ze stawami czy tarczycą 

Warto więc pomyśleć o wizycie u lekarza, który będzie mógł zdiagnozować problem i zalecić wtedy właściwe leczenie. Bardzo często można uzyskać wtedy efekt zredukowania wypadania włosów.

Jak pielęgnować wypadające włosy?

Gdy włosy wypadają, wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. W tym celu najczęściej zaleca się dedykowane dla nich kosmetyki jak szampony, odżywki, maseczki, olejki czy wcierki, które zawierają specjalnie dobrane składniki aktywne.

Bardzo dobre efekty przynoszą wtedy znajdujące się w kosmetykach zioła na wypadanie włosów, na przykład jak skrzyp, łopian, czarna rzepa, kurkuma czy pokrzywa, które poprawiają kondycję mieszków włosowych.

Należy pamiętać o tym, że wypadające włosy wymagają delikatnej pielęgnacji, dlatego nie należy również mocno ich pocierać podczas suszenia, często stylizować, ponieważ także może spowodować to ich osłabienie.

Suplementy diety na wypadanie włosów – co wybrać?

Również dobre rezultaty można osiągnąć wtedy, gdy sięgnie się po suplementy diety przeznaczone na problem z wypadającymi włosami.

Najczęściej używane są wtedy zioła na wypadanie włosów w formie praktycznych tabletek, ale można również używać naparów ziołowych. Takie preparaty zawierają zróżnicowane składniki, za pomocą których można poprawić kondycję włosów i skóry głowy, a dzięki temu zmniejszyć również wypadanie.

Żeby suplementy czy zioła na wypadanie włosów zadziałały skutecznie, należy pamiętać o ich regularnym stosowaniu. Wtedy wyniki będzie można zobaczyć już po paru tygodniach ich systematycznego zażywania.

Gdy zatem pojawiają się problemy z nadmiernym wypadaniem włosów, warto przede wszystkim poszukać przyczyny tej dolegliwości. Dużym wsparciem są również odpowiednie kosmetyki oraz suplementy, w tym zioła na wypadanie włosów.

Artykuł sponsorowany

Redakcja Bello

Witaj w naszej redakcji, gdzie życie nabiera kolorów, ciekawostek i inspiracji, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną odkrywać nowe obszary życia i pielęgnować swoje ciało, umysł i ducha.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?