Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Depilacja laserowa – trwała i szybka metoda na pozbycie się niechcianych włosków

30 lipca 2022 Depilacja laserowa


Regularnie golisz nogi, a może korzystasz z wosku lub depilatora? Na pewno wiesz, że po pewnym czasie włoski odrastają i zabieg trzeba powtarzać. Gdy chcesz cieszyć się z trwałych efektów, pomyśl o skorzystaniu z zabiegu depilacji laserowej. Na czym dokładnie polega depilacja laserem i jakie daje rezultaty?

Na czym polega laserowa depilacja skóry?

Depilacja jest zabiegiem, który służy do usuwania włosków. Depilacja prowadzona za pomocą lasera wykorzystuje do tego celu urządzenie laserowe. 

Laser jest obecnie powszechnie używany w różnych zabiegach medycyny estetycznej i również bardzo dobrze sprawdza się on podczas usuwania niechcianego owłosienia. Działanie światła laserowego polega wtedy na uszkadzaniu mieszków włosowych, z których wyrastają włoski. W rezultacie nie dochodzi wtedy do ich ponownego odrostu.

Współcześnie używane urządzenia laserowe nie tylko cechują się bardzo wysoką skutecznością, ale również oferują wysoki stopień bezpieczeństwa. Nie stwarzają one ryzyka pojawienia się oparzeń, jak miało to miejsce z użyciem starszych typów laserów. W efekcie zabieg może być bardzo szybki i skuteczny.

Jakie zastosowanie ma epilacja laserowa?

Depilacja laserem jest zabiegiem, który może być wykorzystany w celu usunięcia włosków z różnych partii całego ciała człowieka. Sprawdza się ona przy tym zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Najczęściej depilacja laserowa używana jest do usuwania owłosienia z nóg. Dzięki niej nie trzeba przeznaczać dużo czasu na ich golenie, woskowanie, depilowanie depilatorem, by były perfekcyjnie gładkie.

Również popularne jest depilowanie laserowo strefy bikini, co u kobiet pozwala na uzyskanie różnych efektów – całkowitego albo częściowego usunięcia włosków.

Dobrym wyborem będzie również depilacja laserowa pach oraz wąsika na twarzy, by pozbyć się nieestetycznych włosków i nie musieć często ich usuwać.

Oczywiście, depilacja laserem może być również wykorzystana do usuwania włosków z innych miejsc, na przykład z pleców, pośladków, klatki piersiowej, brzucha czy rąk.

Depilacja laserem – gdzie jest dostępna?

Z depilacji laserowej można obecnie skorzystać w wielu gabinetach oraz w klinikach zajmujących się medycyną estetyczną. Dostępne są też punkty, które specjalizują się głównie w depilacji laserem.

W Krakowie z usług depilacji laserowej można skorzystać w Instytucie Bielenda, który oferuje swoim klientom pełną gamę nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Więcej informacji dotyczących oferty Instytutu można znaleźć na stronie https://instytut.bielenda.pl/oferta/depilacja-laserowa/.

Jakie są efekty depilacji laserowej?

Depilacja laserowa może dać bardzo dobre rezultaty w usunięciu niechcianych włosków na stałe. Aby jednak uzyskać taki rezultat, należy skorzystać z zabiegu kilkukrotnie. W większości przypadków wystarcza od 3 do 6 zabiegów, które prowadzone są z odstępem kilku tygodni.

Zatem zabieg depilacji laserowej może być bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto chce na stałe pozbyć się włosków. Wystarczy seria zabiegów, by uzyskać gładką skórę na wiele lat!

Redakcja Bello

Witaj w naszej redakcji, gdzie życie nabiera kolorów, ciekawostek i inspiracji, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy pragną odkrywać nowe obszary życia i pielęgnować swoje ciało, umysł i ducha.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym się zajmuje podolog
Co można jeść z konfiturą
stół chłodniczy

Jesteś zainteresowany reklamą?

stół chłodniczy